Последната промена е направена на:
15 јули 2019 во 12:53 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Соопштенија
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
81 КОНКУРС ЗА ДЕЦА И МЛАДИ Среда, 14 Октомври 2015
82 Склучен Меморандум за соработка помеѓу Агенцијата за супервизија на осигурување и Управата за јавни приходи Среда, 14 Октомври 2015
83 Остварувањата во осигурителниот сектор во првата половина на 2015 година и проекциите за тековната година Среда, 16 Септември 2015
84 Известување Среда, 16 Септември 2015
85 Предизвици и трендови на глобалната осигурителна индустрија и нивното влијание на осигурителната индустрија во Македонија – 11 септември 2015 година Четврток, 27 Август 2015
86 Соопштение за спроведување на обука и стручен испит за вршење работи на застапување во осигурување и обука и стручен испит за вршење осигурително брокерски работи Понеделник, 24 Август 2015
87 Работна посета на Австриската Асоцијација на Осигурители Вторник, 07 Јули 2015
88 Известување Среда, 10 Јуни 2015
89 Известување Петок, 05 Јуни 2015
90 Конкурс за годишна награда за млади истражувачи Петок, 08 Мај 2015
 
« ПочетокПред12345678910СледноКрај »
Страница 9 од 14

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување