Последната промена е направена на:
17 септември 2019 во 13:22 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Соопштенија
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
11 Донесено Упатство за вршење на проценка на ризикот од перење пари Вторник, 09 Април 2019
12 Меѓународен форум за имотно осигурување Понеделник, 08 Април 2019
13 Започна проектот за финансиска едукација на населението Понеделник, 08 Април 2019
14 Агенцијата за супервизија на осигурување традиционалнo ја одбележа Глобалната недела на парите Понеделник, 08 Април 2019
15 Глобална недела на парите, 25-31 март,2019 година: Агенцијата за супервизија на осигурување со бројни активности ќе ја одбележи Глобалната недела на парите Понеделник, 25 Март 2019
16 Потпишан Меморандум за соработка во доменот на финансиската едукација и финансиската инклузија Понеделник, 25 Март 2019
17 Попоски од Франкфурт на Вториот форум за InsurТech Roadshow истакна – дигитализацијата во осигурувањето ќе влијае на поголемо задоволство на осигурениците, намалени цени на полисите за осигурување и поефикасна исплата на штети Петок, 22 Март 2019
18 Информација за обуки Понеделник, 18 Март 2019
19 Соопштение Вторник, 05 Март 2019
20 Регионална актуарска конференција Понеделник, 04 Март 2019
 
« ПочетокПред12345678910СледноКрај »
Страница 2 од 15

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување