Последната промена е направена на:
15 јули 2019 во 12:53 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Настани
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
31 Склучен Меморандум за соработка меѓу Агенцијата за супервизија на осигурување и Комисијата за супервизија на осигурување од Романија Петок, 08 Април 2011
32 Спроведена обука за вработените во Агенцијата за супервизија на осигурување Вторник, 22 Февруари 2011
33 Склучен Меморандум за соработка меѓу Агенцијата за супервизија на осигурување и Народната Банка Четврток, 20 Јануари 2011
34 Потпишан меморандум за соработка меѓу АСО и МАПАС Вторник, 21 Декември 2010
35 Организиран дводневен семинар со тема “Управување со ризици кај претпријатијата” Среда, 01 Декември 2010
36 Одржана работна средба на тема "Практичната примена на Европскиот извештај за сообраќајни незгоди во РМ" Вторник, 23 Ноември 2010
37 АСО рамноправна членка на IAIS Четврток, 04 Ноември 2010
38 АСО учествуваше на годишната конференција “Перспективи на осигурителниот пазар на Република Македонија” Среда, 03 Ноември 2010
39 Почеток на обуката за застапници Петок, 15 Октомври 2010
40 Посета на Амбасадорот Ерван Фуере во седиштето на Агенцијата за супервизија на осигурување Четврток, 30 Септември 2010
 
« ПочетокПред12345СледноКрај »
Страница 4 од 5

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување