Последната промена е направена на:
18 јануари 2018 во 13:47 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Настани
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
1 Наградени на конкурсот „Светски ден на штедење“ (на теми: „И јас умеам да штедам“ и „Што значи за мене осигурувањето на домот и семејството“) Среда, 01 Ноември 2017
2 Реализирана работна посета со претставници од Регулаторот на финансиски пазар на Австрија Четврток, 20 Јули 2017
3 Глобална недела на пари Петок, 24 Март 2017
4 Доделена награда на Агенцијата за супервизија на осигурување Среда, 01 Март 2017
5 Спроведена обука за вработените во Агенцијата за супервизија на осигурување Четврток, 03 Март 2016
6 Одбележување на Денот на осигурувањето, 1 ноември, 2015 година Четврток, 05 Ноември 2015
7 Предизвици и трендови на глобалната осигурителна индустрија и нивното влијание на осигурителната индустрија во Македонија Вторник, 22 Септември 2015
8 Одбележување на Денот на осигурувањето Понеделник, 10 Ноември 2014
9 Доделување на награди за најдобри ликовни и литературни творби по повод меѓународниот ден на штедење Петок, 31 Октомври 2014
10 Прес конференција за промоција на новото осигурување во земјоделството подржано од Европа Ре Среда, 17 Септември 2014
 
« ПочетокПред12345СледноКрај »
Страница 1 од 5

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување